ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7685329
*
nr 768 5329
Spegel
förgylld, sekelskifte 1900, höjd: 60
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juli 2012
kl 19:43:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/7 08:48:47
1
100 kr
23/7 17:07:17
2
150 kr
28/7 21:16:02
3
200 kr
29/7 11:04:09
4
250 kr
30/7 18:32:12
3
300 kr
30/7 18:49:59
2
500 kr
30/7 19:29:13
5
400 kr
30/7 19:29:47
5
500 kr
30/7 19:30:21
5
550 kr
30/7 19:32:12
2
Vinnande bud
30/7 19:37:12
5
650 kr
30/7 19:38:10
5
750 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 768 5329
Spegel
förgylld, sekelskifte 1900, höjd: 60
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/7 08:48:47 | 1 | 100 kr |
23/7 17:07:17 | 2 | 150 kr |
28/7 21:16:02 | 3 | 200 kr |
29/7 11:04:09 | 4 | 250 kr |
30/7 18:32:12 | 3 | 300 kr |
30/7 18:49:59 | 2 | 500 kr |
30/7 19:29:13 | 5 | 400 kr |
30/7 19:29:47 | 5 | 500 kr |
30/7 19:30:21 | 5 | 550 kr |
30/7 19:32:12 | 2 | Vinnande bud |
30/7 19:37:12 | 5 | 650 kr |
30/7 19:38:10 | 5 | 750 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14